• 1rycina.png
  • 2produkcja.png
  • 3symulacje.png
  • 4badania.png
  • 5laboratoriumakred.png

Oferta produkcyjna

 

        Instytut Przemysłu Organicznego Oddział w Krupskim Młynie jest jedynym w kraju producentem kompleksowych zestawów środków strzałowych termoodpornych.

        Dla górnictwa otworowego oferujemy zestawy otwarte środków strzałowych dla temperatur do 150 °C oraz na wyższe zakresy temperatur do 250 °C, wykonanych na bazie wysoko termostabilnych MW. Ponadto dla górnictwa naftowego zaprojektowany został szereg środków strzałowych przeznaczonych do usuwania stanów awaryjnych, jakich jak obcinanie rur okładzinowych lub rozbicie na dnie otworu przeszkody w postaci złamanego świdra.

        Dla innych branż przemysłu prezentujemy szeroką gamę ładunków do specjalistycznych prac wybuchowych, w tym specjalne środki strzałowe przeznaczone do wybuchowego obcinania rur w szerokim zakresie średnic, ładunki do wybuchowego roztłaczania rur przy montażu wymienników ciepła, ładunki kumulacyjne liniowe sztywne lub giętkie do cięcia konstrukcji stalowych, ładunki kumulacyjne do kruszenia skał i prac minerskich.

        Stosujemy nowoczesne komponenty i technologie produkcji m.in. wkładki kumulacyjne prasowane z proszków metali i nowe kompozycje materiałów wysokoenergetycznych na bazie heksogenu lub oktogenu z dodatkami fluoropolimerów, silikonów, kauczuków. Ponadto oferujemy wykonanie wyrobów pirotechnicznych małogabarytowych do zastosowań cywilnych i wojskowych.

        Wprowadzone na rynek wyroby z MW posiadają dopuszczenia Wyższego Urzędu Górniczego oraz certyfikaty nadane przez Główny Instytut Górnictwa.

 

 Zapraszamy do zapoznania się z ofertą produkcyjną:

 

1. Ładunki kumulacyjne

2. Lonty detonujące

3. Środki pobudzające

4. Paliwa

 

 

 

 

INSTYTUT PRZEMYSŁU ORGANICZNEGO

ODZIAŁ W KRUPSKIM MŁYNIE

ul. Zawadzkiego 1

42-693 Krupski Młyn

tel.: 32 382 11 90

fax : 32 382 11 92

  • Odsłon : 61204

   Kod QR dla urządzeń mobilnych

                     krupskimlyn